+370 656 88882
LT | RU | EN
 
Išsirinkite ir apžiūrėkite butą jau šiandien! Vieta žemėlapyje

Vėdinimas

Efektyvus vėdinimas

Butuose numatyta natūrali ventiliacija. Kiekviename bute įrengiami trys vėdinimo kanalai: du virtuvės zonoje ir vienas san. mazge.

Virtuvės zonoje esantis kanalas skirtas gartraukiui – per šį kanalą šalinami maisto gaminimo kvapai bei viryklės karštos gamybos garai. Kitas kanalas skirtas buto vėdinimui. I šį kanalą įmontuojamas ištraukimo ventiliatorius, kuris šalina orą iš buto. Šviežas oras patenka į butą pro languose įrengtą mikroventiliaciją, kurią  veikia tik atlaisvinus lango rankeną.

Norint padidinti vėdinimo komfortą ir pagerinti oro apykaitą bute, galima naudoti specialias orlaides. Pavyzdžiui, prancūzų gamintojo AERECO sistema (www.aereco.lt) siūlo orlaides įmontuoti į patį langą, o vokiečių gamintojo LUNOS sistema (www.lunos.lt) savo orlaides ar net visą minirekuperacinę įrangą rekomenduoja sumontuoti tiesiogiai lauko sienoje.

Bet koks šviežio oro padavimas šaltuoju metu periodu atvėsina buto patalpas ir gyventojas priverstas papildomai “pašildyti“ patalpas, t.y. brangiau mokėti už gerą šviežią orą (už vėdinimo komfortą).

Tempero 100Gera alternatyva – mechaninis vėdinimas rekuperatoriaus pagalba, pasižymintis geromis oro apykaitos bei šilumos taupymo savybėmis. Siūlome naudoti italų gamyntojo TEMPERO rekuperatorius, kurių aprašymą galite rasti čia: TEMPERO. Šiuose rekuperatoriuose sumontuoti du ventiliatoriai: vienas ištraukia šiltą orą iš buto, o kitas paduoda šviežią šaltą orą iš lauko. Oro srautai apsikeičia šilumos energija: šaltas oras sušyla, o šiltas atšalo. Tokiu būdu rekuperatorius paduoda pašildytą šviežią orą į buto patalpas. Rekuperatoriaus naudingumo koeficientas iki 70%. Pinigine prasme šilumos sutaupymas apie 30%.

Rekuperatoriai įmontuojami į kiekvieną kambarį po vieną. Vieno rekuperatoriaus kaina (be montavimo):

  •   TEMPERO 100  + reguliatoius RG5 + laiko rėlė                              – 900 Lt
  •   TEMPERO 100 PH  + reguliatorius RG5 + laiko rėlė + pašildytojas – 1100Lt

2-jų kambarių butui reikia vieno arba dviejų rekuperatorių, 3-jų kambarių butui – dviejų arba trijų.